Renesans meblościanek w nowym wydaniu

nowoczesne meblościanki

Meblościanki to meble typowe dla okresu PRL-u. Wówczas stanowiły niezbędne wyposażenia każdego, notabene bardzo typowego mieszkania. Wyposażone w półki, szafki, często nawet biurko i łóżko okazywały się cennym dodatkiem do niewielkich pomieszczeń wznoszonych w budownictwie wielkopłytowym. Choć owiane złą sławą, teraz wracają w nieco innej odsłonie, zyskując tym samym przychylność wielu projektantów i stylistów wnętrz.

Meblościanki zwykle wywołują u nas skojarzenia wielkiego bloku mebli, ustawionych na jednej ścianie pomieszczenia. Tak było kiedyś. Dziś przyjmują nieco inną kombinację, uzależnioną głównie od naszych osobistych preferencji i oczekiwań. Współczesne meblościanki stanowią połączenie regałów, komód, szaf, półek czy szklanych witryn, w których równie dobrze znajdziemy miejsce na telewizor, jak i ubrania czy dodatki. Niektóre z nich mogą zostać powieszone na ścianie, oszczędzając tym samym metraż (w szczególności w małych mieszkaniach), inne z kolei można porozstawiać po całym pomieszczeniu. Ich zaletą jest uniwersalność zastosowania, gdyż zarówno dobrze prezentują się w roli wyposażenia małych mieszkań, jak również obiektów firmowych.

Kolejnym atutem meblościanek jest możliwość kreatywnej aranżacji posiadanej przestrzeni. Nowoczesne modele stanowią połączenie wielu części, dzięki którym możliwe jest wyczarowanie swojego indywidualnego stylu. W efekcie, decydując się na rozmaite kolory czy tekstury, można wyczarować unikatową kompozycję, będącą odzwierciedleniem osobowości jego właściciela. Dodatkową zaletą tych mebli jest możliwość fantazyjnego bawienia się z poszczególnymi elementami, dzięki czemu jedna meblościanka może zyskać wiele różnych kombinacji.

Do jakich wnętrz pasuje ten rodzaj mebli? Z pewnością do małych salonów, w których domownicy są zmuszeni wygospodarować miejsce na niewielkie domowe biuro. Należy zauważyć, że meblościanki stanowią równie dobrą propozycję do dzielenia pomieszczeń, np. odgraniczenia kuchni od salonu lub salonu od sypialni. Podobną sytuację możemy zauważyć w pokoikach dziecięcych, w których mogą stanowić alternatywny element dla ścianki działowej, wyodrębniający granicę między strefą do spania, a bawienia się.

nowoczesne meblościanki
Nowoczesna meblościanka wysoki połysk

Co zrobić, jeśli posiadamy stary model meblościanki, a środków na zakup nowego wyposażenia nie mamy? Wówczas idealnym rozwiązaniem będzie jej odświeżenie. Można pomalować ją na inny kolor, wykorzystać dostępne w sprzedaży naklejki na meble lub zdecydować się na wymianę jedynie jednego elementu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *