HTC Sensation – charakterystyka

htc

W dzisiejszej dobie smartfonów istnieje bardzo wiele telefonów, spośród których fani tego typu technologii mogą wybierać odpowiedni dla siebie model. Oczywiście, jest to również kwestia uznaniowa – nie każdy smartfon spełni potrzeby wymagającego użytkownika, podobnie jak nie każdy standardowy telefon będzie pasował osobie, która oczekuje stałego dostępu do informacji. Sprawdźmy, jak w lidze smartfonów radzi sobie HTC Sensation.

Najpierw trochę informacji technicznych na temat samego telefonu. Ten model HTC zwany jest również HTC Pyramid – na rynku pojawił się on pod koniec pierwszego kwartału 2011 roku. Telefon nie posiada dodatkowej klawiatury, dzięki czemu wyświetlacz liczy sobie aż 4.3 cali przy rozdzielczości 540×960 pikseli. Oczywiście, jest on również kolory – posiada aż 16 milionów kolorów. Aparat telefoniczny posiada wbudowaną pamięć lekko ponad 1 GB, jednak w zestawie znajduje się również karta microSDHC o wielkości 8 GB. Można również dokupić dodatkową kartę o maksymalnym rozmiarze pamięci 32 GB.

System operacyjny to Android v.2.3., który po odpowiedniej optymalizacji i przy korzystaniu z przygotowanych do niego aplikacji może służyć w bardzo wygodny sposób zarówno przy użytkowaniu rozrywkowym, jak i biznesowym. Niestety, aparat w HTC Sensation nie dorównuje innym modelom i posiada wyłącznie 8 megapikseli. Nie znajdziemy tutaj również żadnego zoomu, natomiast telefon wyposażony jest w lampę błyskową. Z  telefonem nie zyskamy funkcji wideorozmowy, stąd nie zawsze dobrze sprawdza się dla osób, którym zależy na tej opcji w kontaktach biznesowych.

HTC Pyramid posiada dość wytrzymałą baterię, która zapewni nam bardzo dobry jak dla tego typu telefonów czas czuwania – do 400 godzin. Czas ten znacznie spadnie, jeśli będziemy rozmawiać przez telefon – wówczas pozostanie nam nieco ponad 6 godzin wytrzymałości baterii.

Oczywiście, telefon dzięki swojemu systemowi operacyjnemu posiada wiele udogodnień, które stanowczo pozytywnie wpływają na korzystanie z niego. Ilość aplikacji do HTC Sensation jest dość atrakcyjna, dlatego telefon chętnie wybiera młodzież, która oczekuje od niego nieco więcej, niż tylko funkcjonalności podczas rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych. Dodatkowo, telefon posiada również odbiornik WiFi, dzięki czemu wygoda z jego korzystania jest jeszcze większa – pozwala to bowiem na podłączenie się do sieci domowej czy korzystanie z „hot spotów”, zamiast czerpanie własnego transferu danych do korzystania z internetu. Trzeba jednak pamiętać, że ciągłe włączenie połączenia WiFi znacznie zmniejsza wytrzymałość baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *