Dlaczego odchodzimy od pieluch jednorazowych?

Co raz więcej mam zaczyna odchodzić od tradycyjnych pieluszek jednorazowych, zastępując je tańszymi, ekologicznymi i zdrowszymi dla ciała dziecka zamiennikami. Tym lepszym rozwiązaniem okazują się pieluchy tetrowe. Pieluchy te staja się co raz bardziej modne, nasze babcie czy też mamy wiedzą ile korzyści niosą z sobą.

Wiele lat doświadczenia sprawia, iż stosowane pieluchy tetrowe nie miały nigdy złej opinii wśród rodziców. Wykonane z najlepszej jakości tworzyw, tkanin, których jakoś potwierdzona jest certyfikatami nie uczulają ani nie podrażniają skóry dziecka. Jest to na pewno duży pozytyw ze względu na dzieci mają różnego rodzaju alergie. Stosowanie tychże pieluszek nie będzie negatywnie odbijało się na zdrowiu dziecka dlatego można je stosować do woli. Pamiętajmy także o środowisku naturalnym, które przez zwykłe pieluszki jednorazowe jest zatruwane, gdyż można sobie wyobrazić jaką ilość dziennie przeciętnie zużywa jedno dziecko. Co innego jeśli chodzi o pieluchy tetrowe. Są one wielokrotnego użytku, przez co portfel rodziców nie będzie opróżniał się w błyskawicznym tempie. Jeżeli ktoś się martwi o to, czy po praniu takiej pieluszki jej miękkość i gładkość ulegnie zmianie to niepotrzebnie, gdyż jest na to sposób. Po pierwsze pranie w wysokich temperaturach, to jest 90 stopni. Podczas takiego prania zostaną usunięte wszelkie bakterie, a jakość tkanin nie zmieni się. Po drugie prasowanie po każdym praniu zapewni pieluszce miękkość, jaką mieliśmy przed praniem.
Pieluchy tetrowe według opinii wielu mam czy rodziców przyczyniają się do tego, iż dziecko szybciej będzie chciało siadać na nocnik. Jaki jest tego powód? Otóż bardzo prosty, zwykłe pieluszki jednorazowe zapewniają komfort przy każdym ruchu dziecka, nawet gdy pieluszka jest już pełna. Co innego jeśli chodzi o pieluchy tetrowe, po załatwieniu się do takie pieluszki dziecko odczuwa dyskomfort i co za tym idzie szybciej przyzwyczaja się do nocnika. Jeżeli chodzi o wybór, to jest naprawdę spory. Wszelkiego rodzaju kolorowe, nie drażniące skóry dziecka jak i też standardowe białe. To samo mamy z rozmiarami, większe, mniejsze, uniwersalne. Na pewno każda mama znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka.

Pieluchy tetrowe są idealnym rozwiązaniem dla każdego rodzica. Nie uczulają, zapewniają możliwość wielokrotnego używania. Z miesiąca na miesiąc stają się bardziej funkcjonalne i przynoszą ze sobą wiele korzyści. Zdrowie dziecka, oszczędność pieniędzy i dbanie o środowisko naturalne, to duże powody, dla których warto zastanowić się nad używaniem tych pieluszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *