Psy również bywają wybredne!

karma dla psa - purina

Posiłek dla nas – ludzi – stanowi bardzo ważną część dnia. Interesuje nas nie tylko to, kiedy zjemy, ale również, co zjemy? Wagę przykładamy do smaków, aromatów, wartości odżywczych w posiłkach. Lubimy spożywać dobre i wartościowe jedzenie. Z kolei do jedzenia pupilów podchodzimy dość sceptycznie. Nie przykładamy uwagi do tego, jakie wartości odżywcze posiadają kupowane karmy dla psów, o jakim są smaku, jakiej firmy. Wydaje nam się najczęściej, że nasz pupil będzie zadowolony z karmy a nie z jej jakości i smaku. Jesteśmy jednak w błędzie. Właściciele nierzadko podkreślają, że widzą różnicę w temperamencie, sile, zadowoleniu pupila w zależności od karmy. Dlatego też warto przyglądać się temu, co kupujemy dla naszego pupila.

W sklepach zoologicznych, w supermarketach, w Internecie znajdziemy wiele karm dla psów. Są przeznaczone zarówno dla konkretnych ras, jak i wielkości, wieku psa. Innych wartości odżywczych potrzebują szczeniaki, innych psy dorosłe. Większość producentów bierze do pod uwagę, dlatego też na opakowaniu przeczytamy, dla kogo przeznaczona jest dana karma, jakie wartości zawiera, jakie składniki się w niej znajduje. Jednak sam wybór karmy dla psów nie jest łatwy, co udowadniają zamieszczone w sieci artykuły na ten temat. Na co więc należy zwrócić uwagę? Karma dla psa powinna zawierać przede wszystkim mięso, psy są zwierzętami mięsożernymi i nie można o tym zapominać. Warto zwrócić również uwagę na podane gatunki w karmie. Jeśli takich nie ma, nie jesteśmy w stanie zidentyfikować jakości kupowanej karmy. Niewiele osób zwraca na to uwagę, jednak to kluczowe, by rozpoznać, co kupujemy naszemu pupilowi. Unikać należy przede wszystkim produktów nieznanego pochodzenia, nie posiadających nazw, sztucznych barwników, substancji słodzących, konserwantów. Tego wszystkiego karmy dla psów nie powinny posiadać.

Karmy dla psów nie należą do tanich, niemniej na pożywieniu nie warto oszczędzać. Tak jak przykładamy wagę do naszego pożywienia, tak samo należy zrobić w przypadku zwierząt. Im lepsza karma, lepsze wartości odżywcze, tym zdrowszy pupil. Dobre pożywienie wpływa na rozwój zwierzęcia, jego stan zdrowia, samopoczucie, energię, bardzo podobnie jak w przypadku człowieka. Dlatego też karma dla psa powinna być dobrana do potrzeb pupila. Karmy dla psów są popularne i łatwo dostępne, dzięki czemu nie ma problemu z ich zakupem. Warto również zwracać uwagę na preferencje naszych pupili, one nam podpowiedzą, jaka karma im nie odpowiada, co najbardziej chciałyby jeść. Z pewnością uda nam się znaleźć odpowiadający nam i zwierzęciu produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *