Przykłady spraw, w jakich załatwieniu może pomóc kancelaria adwokacka

adwokat

W pewnych momentach naszego życia, zwłaszcza przy bardziej złożonych sprawach natury prawnej, pomoc doświadczonego prawnika może okazać się dla nas nieocenionym wsparciem. Jakie to sprawy i kiedy tak naprawdę warto szukać pomocy w kancelarii adwokackiej? Jakimi sprawami zajmują się kancelarie adwokackie i czy są to sprawy z każdej dziedziny prawa?

Adwokaci oferują szeroki zakres pomocy prawnej, obejmującej praktycznie wszystkie znane dziedziny prawa, od prawa karnego zaczynając, przez prawo cywilne, a na prawie administracyjnym kończąc. Sprawy prowadzone przez adwokatów mogą mieć zatem bardzo różny charakter. Osoby prywatne do adwokatów najczęściej zgłaszają się o pomoc z zakresu prawa rodzinnego. Do kancelarii adwokackiej udajemy się zatem wtedy, gdy się rozwodzimy, gdy staramy się o przyznanie lub zmianę wysokości alimentów, gdy staramy się o uzyskanie praw do opieki nad dzieckiem lub gdy zależy nam na korzystnym podziale majątku po rozpadzie małżeństwa. Obecnie osoby fizyczne coraz częściej odwiedzają adwokatów również w sprawach związanych z odszkodowaniami. Okazuje się bowiem, że wsparcie doświadczonego adwokata pomaga w uzyskaniu wyższej kwoty odszkodowania i dodatkowego zadośćuczynienia za poniesione szkody natury materialnej i niematerialnej. Z usług adwokatów korzystają również osoby, którym prokuratura postawiła jakiegoś rodzaju zarzuty, a także osoby, które zostały już skazane przez sąd i którym zależy na złagodzeniu zasądzonego wymiaru kary.

adwokatWarto pamiętać, że z usług kancelarii adwokackich takich jak „Kancelaria CERANEK – adwokaci w Poznaniu” korzystają również przedsiębiorcy, a także podmioty prawne i różnego rodzaju instytucje, na przykład fundacje czy stowarzyszenia. Adwokaci mogą pomóc w przygotowaniu dokumentów statusowych danej instytucji lub w przygotowaniu umowy handlowej pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami. Wiele kancelarii adwokackich specjalizuje się również w prawie egzekucyjnym, pomagając przedsiębiorcom w dochodzeń należności, czy to w drodze postępowania polubownego, czy też w drodze postępowania sądowego, gdy staramy się o uzyskanie tytułu do egzekucji należnych nam zobowiązań. Ze wsparcia kancelarii adwokackich bardzo często korzystają te firmy, które wchodzą na nowe rynki lub te przedsiębiorstwa, które poszerzają zakres dotychczas prowadzonej działalności. Dzięki wsparciu, jakie mogą zaoferować adwokaci z Poznania, z kancelarii CERANEK lub dowolnie inni, odpowiednio wykwalifikowani adwokaci, dużo łatwiej uniknąć różnego rodzaju wpadek, omijając pułapki, które mogą okazać się niezwykle kosztowne w perspektywie dalszej działalności danego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *