Pierścionek z brylantem – doskonały prezent dla kobiety

Brylanty to wspaniałe i cenne kamienie urzekające swym blaskiem, barwą i rozszczepieniem światła. Ujęte w formy jubilerskie wykorzystujące najlepsze i najcenniejsze kruszce, takie jak złoto i platyna, stają się dziełem sztuki, które pragnie mieć każda kobieta. Najpopularniejszym elementem biżuterii, korzystającym z niezwykłych właściwości diamentów, są pierścionki z brylantem. Już Marlin Monroe śpiewała, że „diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety”. To żartobliwe ujęcie tematu sprowadza się do istotnej życiowej prawdy, mówiącej o tym, że każda pani, niezależnie od wieku, ceni sobie ten owiany legendami kamień, szczególnie pod postacią jubilerskiego drobiazgu na przykład pierścionka z brylantem.

Jak rozpoznać prawdziwy diament

Każdy prawdziwy diament powinien posiadać certyfikat autentyczności IGI, który jednocześnie opisuje jego właściwości fizyczne, to znaczy masę, czystość oraz barwę. Certyfikaty dotyczą wszystkich diamentów – także tych wykorzystanych w wyrobach jubilerskich na przykład w pierścionkach z brylantem. Największym uznaniem cieszą się brylanty – czyli diamenty o typowym szlifie brylantowym, posiadające wysoką czystość i jak najbielszą barwę. To one właśnie osiągają najwyższe ceny. Czystość diamentu określana jest przez wprawnego jubilera pod dziesięciokrotnym powiększeniem. Cenne i wykorzystywane w jubilerstwie są diamenty klasy SI (small inclusions – małe zanieczyszczenia) i wyższych. W zasadzie w przypadkach takich diamentów trudno gołym okiem zauważyć jakiekolwiek nieprawidłowości w budowie kamienia. W przypadku kolory, diamenty zazwyczaj mają lekko żółtawe lub brązowawe zabarwienie. Najcenniejsze są te, które posiadają barwę jak najbardziej zbliżoną do białego. Jak widać, wartość diamentu uzależniona jest nie tylko od jego wagi, ale także od innych cech fizycznych.

pierścionek z brylantem

Diament w jubilerstwie

Diamenty zazwyczaj umieszczane są w najlepszej i najcenniejszej biżuterii, w której wykorzystuje się najdroższe kruszce, takie jak złoto i platynę. W ostatnich latach niezwykle modna jest biżuteria wykorzystująca w projektach jubilerskich różnorodne gatunki metali – i tak coraz częściej można spotkać urocze pierścionki z brylantem wykonane ze złota żółtego, białego i czerwonego w różnych konfiguracjach. Doskonałym przykładem sztuki jubilerskiej jest pierścionek z brylantem. Wielość wzorów może przyprawić o zawrót głowy każdego, kto zainteresuje się tematem. Wydaje się jednak, że najpiękniej prezentują się niezwykle proste pierścionki z brylantem, eksponujące urodę tego niezwykłego kamienia. Pierścionek z brylantem z powodzeniem może być wykorzystany jako pierścionek zaręczynowy. Takiemu drobiazgowi nie oprze się żadna kobieta. Cenny drobiazg może świadczyć o uczuciu, jakie przyszły małżonek pielęgnuje do swojej kobiety – diament jest przecież symbolem czystości, jasności, promienności, trwałości i wielkiej mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *