Sprzęt nie tylko dla profesjonalnego muzyka

wzmacniacze

Gra na gitarze od pokoleń była marzeniem każdego młodego chłopaka. Obecnie ku realizacji tego marzenia skłania się coraz więcej dorosłych, którzy chcą ciekawie spożytkować wolny czas. W rezultacie w ostatnich latach sprzedaż gitar rośnie z każdym rokiem.

Konsumenci wybierają mocniejsze brzmienie, zatem na szczytach list zakupowych królują gitary elektryczne oraz wzmacniacze – gitarowe, basowe. Jesień oraz zima sprzyja nauce gry. Zimna pogoda nie napawa chęcią opuszczania ciepłych pieleszy bez naprawdę ważnej potrzeby. Gitara z kolei zawsze jest pod rękę. Dorośli „nowi” muzykanci szybko chwalą sobie tego rodzaju hobby. Starsi muzyczni zapaleńcy posiadają więcej cierpliwości niż przeważająca część młodych, próbujących swoich sił w nauce gry. Dla dorosłego konsumenta gitary, wzmacniacze – gitarowe, basowe oraz cały muzyczny sprzęt stanowią przemyślaną inwestycję. W efekcie ryzyko, że po pierwszych nieudanych próbach zagrania czegokolwiek lub prawidłowego chwycenia akordu sprzęt wyląduje na dnie szafy znacznie maleje.

wzmacniacze

Zakupy na miarę możliwości

Wybierając się do sklepu muzycznego lub przeszukując portale sprzedażowe warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na jakość. Niskiej jakości wzmacniacze wypaczą dźwięki i nie oddadzą rzeczywistych umiejętności muzyka. Jeśli wiemy co robimy „z wiosłem” to nie warto oszczędzać, ponieważ szlifować swoje umiejętności trzeba na porządnym sprzęcie. Z kolei jeśli dopiero zaczyna się naukę gry to kupno sprzętu za kilka tysięcy, mówiąc krótko mija się z celem. Nie chodzi o słomiany zapał lecz fakt, że możliwości zakupionego sprzętu i tak nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać. Na modernizację muzycznego zaplecza przyjdzie czas w miarę rozwoju swoich umiejętności. Dorośli raczej nie planują nagłego przekwalifikowania się w gwiazdę rocka. Gra na gitarze ma służyć przede wszystkim skutecznemu oderwaniu od codziennego zabiegania. Założenie ze znajomymi małego bandu będzie tu odpowiednikiem wypadu na ryby – daje możliwość spotkania się i przetrwania okresu, gdzie robi się ciemno o 14.00, a chęć działań zanika. Gitara to remedium na jesienno – zimową chandrę, które często polecają lekarze.

Lato coraz szybciej dobiega końca, wiele osób już snuje mniej lub bardziej zawiłe plany co z sobą zrobić od października do marca. Wzmacniacze gitarowe oraz elektroniczne gitary mogą stanowić skuteczną drogę ucieczki od codziennej powtarzalności, a zamienienie się w barda będzie można wykreślić ze swojej bucket list.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *