Różnorodność haczyków na ubrania

potrójny haczyk

haczyki na ubraniaChyba dla każdego oczywistym jest, że w każdym pomieszczeniu – niezależnie, czy jest to dom, biuro czy poczekalnia – istnieje konieczność przechowywania rozmaitych rzeczy. O ile dokumenty czy książki można schować do odpowiednich szafek,  o tyle ubrania wierzchnie już niekoniecznie, zwłaszcza jeśli mają one być używane w niedługim czasie. Tutaj sprawdzają się najlepiej haczyki na ubrania, obecnie dostępne w praktycznie każdym sklepie z wyposażeniem oraz salonie meblowym.

Dzięki szerokiej dostępności haczyków na ubrania każda osoba chcąca zamontować je w swoim domu czy biurze może bez żadnego problemu przebierać w nich zarówno pod kątem wielkości, jak również konkretniejszej budowy, materiału czy koloru. Najprostszy haczyk na ubrania to haczyk po prostu plastikowy, który stosuje się np. w łazienkach, do umieszczenia na nich ręczników. Taki haczyk dobrze sprawdza się w miejscach, gdzie jego obciążenie nie będzie zbyt wysokie.

Najpowszechniejsze haczyki na ubrania  w przypadku, gdy szukamy czegoś do zawieszania okryć wierzchnich, to haczyki metalowe oraz powklejane rozmaitymi substancjami. Takie haczyki możemy kupić zarówno na sztuki – czyli tyle, ile ich zwyczajnie potrzebujemy – jak również w konkretnych zestawach. Dzięki dobremu materiałowi lepiej znoszą one większe obciążenia oraz częstsze używanie, zwłaszcza w sytuacjach, gdy mają służyć przez cały rok.

Haczyki na ubrania dostępne w zestawach niejednokrotnie posiadają również wspólną listwę – węższą, niż w przypadku standardowych wieszaków na ubrania. Taka listwa jest zwykle metalowa, bywa rzeźbiona metodami metaloplastycznymi. Z pewnością umacnia konstrukcję przy jej montażu, co niejednokrotnie może być dobrym rozwiązaniem przy haczykach stosowanych codziennie.

W miejscach, gdzie mile widziane są rozmaite, mniej klasyczne formy haczyków na ubrania, sprawdzą się ich designerskie formy. Haczyki kolorowe, z wizerunkami postaci z bajek świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym, a także na świetlicy czy w przedszkolu. Rozweselają wnętrze, ułatwiają dzieciom lokalizację ich własności oraz bardzo dobrze prezentują się na ścianach.

Istotny jest sposób montażu haczyków – nie wszystkie są bowiem tak samo wytrzymałe, a w dużej mierze mogą zależeć również od powierzchni, do której są montowane. W łazienkach i wszędzie tam, gdzie mamy gładkie powierzchnie bez żadnych porowatości, sprawdzą się przyklejane na taśmę haczyki albo te z ssawką – choć są one relatywnie mniej wytrzymałe. W innych miejscach, zwłaszcza przy nagiej ścianie oraz drewnie, konieczne będzie wkręcenie haczyków na ubrania w daną powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *