Torebki listonoszki – na jaką okazję?

Torebka, to taki kobiecy gadżet. Bardzo osobisty, bardziej niż kosmetyczka. Panie umieszczają w nich dosłownie wszystko. To, co w danej chwili jest niezbędne i to, co warto mieć zawsze pod ręką.

Powstało tyle wzorów i fasonów, że każda pani znajdzie coś dla siebie. Mama, z kilkumiesięcznym szkrabem, zachwyci się możliwościami, jakie dają torby xxl, a kobieta, która przygotowuje się do wieczornego wyjścia na randkę z ukochanym, do wieczorowej sukni weźmie ze sobą jedynie niewielka kopertówkę – by schować w niej najpotrzebniejsze drobiazgi a jednocześnie urozmaicić całą stylizację.

A gdzie w tym wszystkim są torebki listonoszki? Po środku. Są obecnie również bardzo modne, jednak nie osiągają rozmiarów takich jak torby xxl i nie przypominają też w niczym niewielkich kopertówek. To po prostu torebka idealna. Do której włożymy dokładnie tyle, ile potrzeba. Ani za mało, ani też zbyt wiele.
Czym charakteryzują się torebki listonoszki? Przede wszystkim mają rączkę. Do większości, dołączony jest również dłuższy pasek, umożliwiający noszenie jej na ramieniu – zupełnie tak, jak listonosz nosi swoją torbę z przesyłkami. Stylizuje się je trochę w sposób taki, że przypominają nieco babcine kuferki albo proste aktówki, z których na co dzień korzystają mężczyźni.

Z czym można je łączyć? W zasadzie istnieje w tym wypadku pełna dowolność. Będą pasowały zarówno do eleganckiego kostiumu, jak i do zwyczajnych spodni. Można też łączyć torebki listonoszki z sukienkami dziennymi – nawet tymi, bardziej eleganckimi.
To taki gadżet idealny dla wielbicielek retro. Dlaczego? Przez wzgląd, na materiały wykorzystane przy tworzeniu torebek listonoszek. Będzie to głównie panterka, żakard, albo uwielbiana przez większość kobiet, krokodyla skórka.
Mnogość modeli i wzorów jest ogromna . Do tego dochodzą jeszcze poszczególne wzory i faktury na wykorzystanym do stworzenia torebki materiale, a także kolor. Mając przed sobą tyle różnych modeli, niełatwo dokonać wyboru w kilka chwil.

Listonoszki ogólnie bardzo się podobają. Najpewniej dlatego, że są tak bardzo uniwersalne, pasują do większości strojów, a ponadto są także praktyczne, bo mieszczą bez problemu większość gadżetów każdej kobiety. Mogą być usztywniane i stylizowane właśnie typowo na babciny kuferek, lub zupełnie „luźne”, przypominające najbardziej torbę listonosza. Zapinane od góry, bądź na boku. Na zamek, lub klamrę, albo na guziczek. Można je też łączyć z różnymi rodzajami obuwia.
Listonoszki królują w dalszym ciągu na wybiegach. Właściwie na każdym pokazie mody pojawia się choć jeden model a to znak, że jeszcze długo będą obecne w kobiecych szafach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *