Jak wybrać dobrego nauczyciela gitary?

lekcje gry na gitarze poznań

Gitara elektryczna to specyficzny instrument. Jeszcze do niedawna cieszył się słabą popularnością, a ci, którzy z jakiś względów chcieli uczyć się na niej grać, musieli robić to samodzielnie. Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie i dziś możemy do woli przebierać w rozmaitych szkołach muzycznych czy nauczycielach prowadzących indywidualny tok nauczania.

Lekcje gry na gitarze w Poznaniu to niewątpliwie dobrze wykorzystany czas. Jeśli pragniemy być wykwalifikowanymi muzykami, pod okiem profesjonalisty powinniśmy szlifować swój warsztat. Jednak, gdzie szukać dobrego nauczyciela? Jakimi kryteriami kierować się przy jego wyborze?

Wiele osób wychodzi z założenia, że nie potrzeba im doświadczonego nauczyciela, skoro wiele materiałów potrzebnych do nauki gry na gitarze można znaleźć w sieci. Nie brakuje książek, filmików czy płyt. Należy jednak zauważyć, że żadna z tych pomocy naukowych nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z wykwalifikowanym nauczycielem. Wiedza i doświadczenie, jakie posiada pozwala mu na profesjonalne przygotowanie kandydata do nauki, stopniowo dozując zakres materiału do przyswojenia.

Należy również zauważyć, że żadne książki czy płyty instruktażowe nie spełnią takiej roli jak fachowe lekcje gry na gitarze. W Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, a także w wielu innych mniejszych miastach nie brakuje szkół oraz nauczycieli specjalizujących się w tej dziedzinie. Zadaniem pedagoga jest towarzyszenie uczniowi w procesie poznawania i zgłębiania wiedzy w takim stopniu zaawansowania, dostosowanego do jego osobistych możliwości. Żadne materiały pomocnicze nie są w stanie tego zastąpić. Nie odpowiedzą na nurtujące nas pytania, nie wytłumaczą w odniesieniu do naszego przykładu, a także nie będą kontrolować naszych postępów w zgłębianiu wiedzy na temat danego instrumentu.

Jakimi cechami powinien charakteryzować się idealny nauczyciel? Przede wszystkim umiejętnością planowania oraz wprowadzania nowych partii materiałów do nauki, zrozumiale tłumacząc ich znaczenie. Powinien dostrzegać i chwalić postępy w nauce, a także pomagać zawsze wtedy, gdy konieczne będzie ponowne zgłębienie przerabianego materiału. Dobry nauczyciel powinien budować aurę bezpieczeństwa oraz poczucie pewności siebie, która jest ważnym elementem na drodze nabywania nowych umiejętności. Wyjątkowy nauczyciel prowadzący lekcje gry na gitarze w Poznaniu wie, jak zadbać o rozwój kreatywności u ucznia, motywując go do występowania przed publicznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *