Artykuły szkolne dla pierwszoklasisty

artykuły szkolne

 Wakacje to dla wielu dzieci czas odpoczynku, relaksu oraz niekiedy błogiego lenistwa. I to bez względu na wiek. Tego samego nie mogą powiedzieć ich rodzice, którzy zwykle już w sierpniu zaczynają poszukiwania wszystkich artykułów szkolnych koniecznych do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Podczas, gdy dla licealisty sprawa nie będzie jakoś wielce skomplikowana, tak w przypadku malucha udającego się po raz pierwszy do szkoły, prawidłowe skompletowanie wyprawki szkolnej może być dla niejednego rodzica prawdziwym wyzwaniem. Nie dość, że wielu z nas nie może uwierzyć, że uczące się jeszcze do niedawna chodzić dziecko, nagle wstąpi do klasowej społeczności, to teraz będzie rano wstawać do szkoły, po powrocie odrabiać lekcje czy nabywać pierwsze umiejętności. Dla dziecka to także jest nie lada doświadczenie, zwłaszcza jeśli do tej pory nie uczęszczało do przedszkola. Warto zatem, poprzez odpowiednio dobrane pod kątem praktycznym i wizualnym artykuły szkolne uprzyjemnić maluchom czas spędzony poza domem.

artykuły szkolneI tu pojawia się problem, bo wyposażenie wyprawki szkolnej pierwszoklasisty nie wszystkim rodzicom jest doskonale znane. Dlatego warto już wcześniej zdobyć na ten temat wiedzę, aby zaoszczędzić stresu sobie, jak i swojemu maluchowi. Wychowawcy w szkołach zazwyczaj podają wykaz artykułów szkolnych, w które powinien być zaopatrzony każdy uczeń. W pierwszej kolejności należy wymienić plecak szkolny. Oczywiście odpowiednio dobrany pod kątem wzrostu oraz budowy ciała, dzięki któremu możliwe będzie utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Kolejne artykuły szkolne, w jaki powinien być zaopatrzony pierwszoklasista, to oczywiście zeszyty. Na początek będą to 16-kartkowe w trzy linie oraz kratkę, jednak ostateczna decyzja pozostaje w rękach danej placówki. Oczywiście wiadomym jest, że dzieciaki od pierwszych dni w szkole nie będą od razu pisać, zwłaszcza jeśli umiejętności poszczególnych uczniów znacznie się od siebie różnią, dlatego na początek będą rysować, wycinać i wyklejać. W związku z tym potrzebne im będą bloki techniczne oraz rysunkowe – z czystymi, jak i kolorowymi kartkami.

Jakie jeszcze artykuły szkolne będą potrzebne? Na pewno nożyczki, plastelina, kredki świecowe, farbki czy też piórnik z kompletnym wyposażeniem – długopisem lub piórem, kredkami ołówkowymi, ołówkami, gumką do mazania, temperówką, klejem, linijką oraz patyczkami do liczenia. Bardzo pomocne będzie zaopatrzenie się w teczkę o formacie A4, która umożliwi przechowywanie prac domowych czy też rysunków, bez obaw o ich zniszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *