Rozstępy w ciąży

mustela

Ciąża to z pewnością najbardziej wyjątkowy czas w życiu kobiety- pod każdym względem. Oprócz niezapomnianych chwil radości przyszła mama boryka się także z zupełnie przyziemnymi problemami, które często są bolesne, lub nieestetyczne. Jedną z takich przypadłości są rozstępy, które pojawiają się pod wpływem rozciągającej się skóry.

Rozstępy to spory problem, który dotyka ponad połowę kobiet w ciąży. Charakterystyczne biało-różowe, a czasem czerwone kreski nie wpływają dobrze na psychikę mamy, która i tak musi nosić ze sobą spory ciężar. Pojawianie się rozstępów jest związane z genetycznymi uwarunkowaniami i indywidualną strukturą kolagenową skóry. Przyszła mama może jednak wpłynąć na swoją skórę i zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów w miarę rośnięcia brzucha. Mustela opracowała linię kosmetyków specjalnie z myślą o kobietach, które chcą zadbać o estetyczny wygląd i zdrowie swojego ciążowego brzuszka.

Linia kremów Mustela to produkty, które polecane są do pielęgnacji skóry brzucha. Aby jednak były skuteczne, trzeba ich używać każdego dnia i w odpowiedni sposób. Warto codziennie poświęcić chwilę, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów, ponieważ są bardzo trudne do całkowitego usunięcia. Kluczem do sukcesu jest regularność i odpowiedni masaż (nie zaleca się stosowania masaży w przypadku ciąży zagrożonej- może być to katalizatorem skurczów). Najlepiej zacząć pielęgnację kremami Mustela już w pierwszym trymestrze, kiedy brzuszek nie jest jeszcze tak bardzo widoczny i napięty. Kurację należy kontynuować przez całą ciążę, aż przez połóg, kiedy to skóra na brzuchu zaczyna się obkurczać. Kosmetyki przeciw rozstępom działają regenerująco i przeciwzapalnie, ujędrniają i odżywiają skórę, zwiększają jej elastyczność, a co ważne- nie stanowią żadnego zagrożenia dla dziecka. Skuteczność terapii kremami Mustela potwierdzają badania przeprowadzone na kobietach w ciąży- blisko 90% młodych mam, które regularnie stosowały się do zaleceń pielęgnacyjnych jest zadowolonych z rezultatu, jaki osiągnęły już po narodzinach dziecka.

Produkty Mustela ograniczają pojawianie się nieładnych kresek na ciele, mogą także łagodzić kolor tych, które już wystąpiły. Rozstępy z reguły same bledną po jakimś czasie, jednak nigdy nie ustępują całkowicie (jak wszystkie blizny, które z początku są bardzo czerwone, później różowe, a na końcu bladoróżowe). W przypadku dużych defektów zaleca się zabiegi laserowe, a przy mniejszych dermo kosmetyki (dobra apteka ma przynajmniej jedną linię takich środków). Tego typu zmian nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych, a tym bardziej na działanie lamp solarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *