Strój do pracy – a jakie buty?

mokasyny damskie

Dobranie odpowiednich butów do stroju mile widzianego w pracy często jest bardzo trudne. Mężczyźni to zadanie mają znacznie uproszczone – wymaga się od nich po prostu eleganckiego obuwia, które będzie miało ciemny kolor i dobrze zaprezentuje się do garnituru albo eleganckich spodni i koszuli. Kobiety tymczasem zwykle stawiają na czółenka damskie, ale nie w każdym przypadku jest to rozwiązanie najlepsze. Sprawdźmy, jakie inne pomysły warto wykorzystać przy tworzeniu stylizacji do miejsca pracy.
mokasyny damskie
Podstawą jest dobranie butów do swojego stroju. Jeżeli wymaga się od kobiety, aby zawsze ubrana była w garsonkę, to opcje doboru butów są właściwie dwie. Z jednej strony można zainwestować we wspomniane już czółenka damskie – tutaj wybór jest o tyle wygodny, że tego typu obuwie można znaleźć w wielu modelach oraz na wielu wysokościach obcasów. Również dobranie stonowanych kolorów cholewki oraz klasycznej formy nie powinno przysparzać problemów. Jeśli jednak wymogiem wizerunkowym nie jest wysoki obcas, to warto pomyśleć o inwestycji w balerinki damskie. Ten typ obuwia najpewniej kojarzy się przede wszystkim z luźnymi wyjściami codziennymi, np. do kawiarni czy sklepu, jednak przy odrobinie zachodu da się znaleźć klasyczne, skórzane baleriny w prostej formie, bez zbędnych ozdób. Takie modele balerinek damskich świetnie będą pasowały do eleganckiej garsonki, zarówno ze spódnicami, jak i spódnicą. Sprawdzą się też u kobiet bardzo wysokich, jak i tych dość niskich.

Jeżeli nasz strój ma być stonowany, ale nie wymaga się wyjścia jak spod igły krawca, to dobrze jest rozważyć założenie mokasynów damskich. Buty te, ze względu na swoją charakterystyczną formę, często są pomijane przy stylizacji do miejsca pracy. Zamiast tego dobrze jest wybrać taki kolor i formę mokasynów damskich, które będą odpowiadały ogólnemu wizerunkowi. Do czarno-białego stroju świetnie sprawdzą się klasyczne, czarne mokasyny z np. białymi elementami szycia na cholewce. Te jaśniejsze doskonale będą wyglądać przy jasnych stylizacjach, które są mniej zobowiązujące, ale nadal eleganckie. Oczywiście, nie zastąpią one czółenek damskich, ale z drugiej strony mają jedną, wyraźną zaletę – są niezwykle wygodne!

Dobór właściwego obuwia do stroju używanego w pracy jest zwykle dość problematyczny, głównie ze względu na to, że buty muszą jeszcze wyglądać dobrze na nodze. Warto stworzyć sobie najpierw kilka zestawów ubrań, do których potem można dobrać kilka rodzajów obuwia – uniwersalny wybór pozwoli ułatwić kupowanie butów. Dobrze jest również wybrać odpowiednie źródło, z którego kupi się obuwie damskie – sklep internetowy www.elitabut.pl to przykładowe, sprawdzone miejsce do tego typu zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *