Nieinwazyjne metody powiększania ust

medycyna estetyczna

Obecnie wielu z nas dużą uwagę poświęca temu, jak wygląda. To, jak się prezentujemy możemy odegrać dużą rolę w naszym życiu. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób sięga po nieinwazyjne metody oferowane przez medycynę estetyczną. Do jednych z ciekawszych i bardziej popularnych zabiegów zaliczyć można powiększanie ust. Jak wiadomo domowe sposoby mogą być zawodne i przede wszystkim szkodliwe. Warto więc zwrócić się do profesjonalistów oferujących bezpieczne i trwałe sposoby.

Na czym polegają zabiegi

Metody powiększania ust zawsze polegają na wstrzykiwaniu pod skórę znajdująca się w okolicy ust płynów syntetycznych. Mogą one pochodzić z naszego organizmu, jest to wtedy materiał własny lub inny – syntetyczny. Wśród materiałów tych znajduje się botoks, kolagen, kwas hialuronowy i tłuszcz własny. Najbardziej popularny jest obecnie kwas hialuronowy, ze względu na bezpieczeństwo stosowania go. Jest on naturalnym składnikiem skóry, dzięki czemu nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Charakterystyka materiałów wykorzystywanych do powiększania ust

Kolagen, podobnie jak kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem. Jednak w dziedzinie medycyny estetycznej najczęściej wykorzystywany jest ten pochodzenia zwierzęcego, co może nieraz uczulać. Możliwe jest również uzyskanie autokolagenu, czyli środka pochodzącego od osoby, której usta będą powiększane. Jednak ta metoda jest najdroższa i tym samym rzadko stosowana. Dzięki zastosowaniu kolagenu usta stają się nie tylko większe, ale również bardziej elastyczne, jędrne oraz napięte.

Kolejnym materiałem jest botoks, czyli trucizna tworzona przez jedną z bakterii. Toksyna botulinowa jest, tak jak kolagen wstrzykiwana w skórę znajdującą się w okolicy ust. Efekt jednak nie jest widoczny zaraz po zabiegu, a kilka dni po nim. Kwas hialuronowy to najbardziej znany sposób na powiększanie ust. Jest on całkowicie przyswajalny przez organizm, dlatego nie powoduje jakichkolwiek powikłań. Jest nieinwazyjny, co przyciąga pacjentów. Kolejnym atutem stosowania kwasu hialuronowego jest jego działanie. Efekt widoczny jest od razu po wstrzyknięciu go pod skórę w okolicy ust. Cały zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem stomatologicznym, co sprawia, że nie jest on bolesny.

Warto jednak pamiętać, że stosowanie leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych przed zabiegiem nie jest wskazane. Mogą one zwiększyć krwawienie. Po całym zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego należy wypijać dużo wody, unikać gorących napojów, a także dużej ilości słońca. Efekt może utrzymywać się nawet do dwunastu miesięcy.

Ostatnią metodą na powiększanie ust jest tłuszcz własny. Ten pozyskiwany może być poprzez liposukcję. Tak zdobyty oraz przetworzony tłuszcz wprowadzany jest w trakcie operacji plastycznych. Metoda ta jest jednak rzadko stosowana przez pacjentki ze względu na duże ryzyko powikłań. Dużo bezpieczniejsze wydają się być zabiegi kosmetyczne. Efekty uzyskane przez tłuszcz własny nie są tak zadowalające, jak w przypadku innych metod.

Więcej informacji na temat powiększania ust dowiesz się na stronie Esteticon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *