Bielizna dla kobiet w ciąży i karmiących

mother-and-child-19_lCzas ciąży, a później laktacji jest okresem, w którym gruczoły mleczne przechodzą wiele zmian, a sam biust narażony jest na wiele negatywnych czynników. W ciągu tych kilku miesięcy piersi zmieniają swój wygląd- nabierają objętości (ze względu na pojawiający się pokarm i rozrost tkanki tłuszczowej), pokrywają się rozstępami, tracą jędrność. Oprócz tego, pojawia się wiele innych dolegliwości- swędzenie rozciągającej się skóry, ból, obrzęk i tkliwość. Noszenie starej bielizny tylko pogłębia dyskomfort, dlatego w tym okresie szczególnie warto zatroszczyć się nowe, dopasowane biustonosze. Duże rozmiary biustu wymuszają na młodej mamie chwilowe pożegnanie z koronkową bielizną na rzecz higienicznej i wygodnej.

Stanik dla ciężarnej i karmiącej musi dobrze utrzymywać ciężar obrzmiałego biustu. Miseczka musi obejmować całą pierś i zapewniać jej miękkie, delikatne podparcie. Wykluczone są wszelkiego rodzaju zdobienia, falbanki, koronki- im prościej, tym lepiej. Stanik nie może uciskać, ani ocierać, ponieważ w czasie ciąży skóra jest wyjątkowo delikatna i narażona na infekcje. W tym okresie najlepiej zrezygnować z fiszbin, które mogły by się wrzynać i uciskać. Jeżeli nie potrafimy się obejść bez usztywnień, lepiej wybrać twardszy biustonosz. Duże rozmiary miseczek są wygodniejsze, jeżeli do są usztywnione, lub pół-usztywnione. Najlepiej przekonać się samej, który model będzie najodpowiedniejszy. Warto zainwestować w dwa, trzy egzemplarze dopasowanych i wygodnych biustonoszy, ponieważ samoistny wyciek pokarmu z piersi będzie zmuszał do częstej zmiany bielizny. Staniki ciążowe z każdym rokiem są tańsze, ze względu na rosnący na nie popyt. Kobiety coraz chętniej sięgają po ciążowe modele, ze względu na własna wygodę, a także dlatego, iż bawełniane staniki są zdrowsze i bardziej higieniczne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że obecnie produkowane są bardzo ładne, oryginalne biustonosze. Duże rozmiary staników wcale nie muszą wiązać się z nieciekawym wyglądem, nawet jeżeli ich jedynym zadaniem jest zapewnienie wygody obolałym piersiom. A co wybrać po narodzinach dziecka?

Wśród bielizny poporodowej dla kobiet dużo miejsca zajmują specjalne biustonosze ułatwiające karmienie piersią. Te modele są nie tylko wygodne, mają szerokie, delikatne ramiączka, ale posiadają otwierane miseczki. Dzięki nim karmiąca matka nie musi rozpinać, lub zdejmować stanika za każdym razem, kiedy maluszek będzie wołał o pokarm. Tego typu bielizna zazwyczaj występuje w białym kolorze, dzięki czemu biustonosz można solidnie wygotować, co jest niezwykle ważne podczas karmienia narażonych na infekcje osesków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.