Makijaż ślubny amatorską ręką czy pędzlem profesjonalistki?

Odwieczny dylemat kobiet – samej wykonać makijaż ślubny czy oddać się w ręce profesjonalistki? Przeglądając różne fora internetowe można natknąć się na mnóstwo takich wątków. Nie raz słyszałam również identyczne pytania z ust znajomych kobiet. Chciałabym przedstawić Wam, która z opcji wydaje się rozsądniejsza. Zatem do rzeczy!

Makijaż ślubny ręką amatorki

Wielu kobietom wydaje się, że decydując się na samodzielne wykonanie makijażu, zaoszczędzą pieniądze. Otóż jesteście w dużym błędzie! Kosmetyki, których używacie na co dzień raczej nie przydadzą Wam się w dniu ślubu. Makijaż ślubny potrzebuje trwalszych produktów, które charakteryzują się bardziej intensywnym i dłuższym działaniem. Zatrzymując się na chwilę przy intensywności. Makeup na ślub znacznie różni się od tego normalnego. Jest on połączeniem makijażu wieczorowego z fotograficznym. Tego dnia będziecie często fotografowane, a nieodpowiednio wykonany makijaż da efekt zbyt rozjaśnionej twarzy. A chyba nie chcecie źle wyglądać na fotografiach ślubnych? Jest jeszcze jedna ważna sprawa, a mianowicie nie ma co się oszukiwać, w dniu ślubu będziecie wyjątkowo zestresowane. Nawet jeśli teraz wydaje Wam się, że zachowacie spokojną głowę, to już w dniu ślubu przekonacie się jak bardzo to było mylne założenie. A chyba nie muszę wspominać, że makijaż na ślub wymaga niebywałej perfekcji w wykonaniu? Już na tym etapie odpowiedź na pytanie, samej wykonać makijaż czy skorzystać z profesjonalnej wizażystki, powinna być prosta.

kocie oko w makijażu ślubnym

Makijaż na ślub ręką profesjonalistki

Profesjonalna wizażystka przyjedzie do Was w dniu ślubu i wykona taki makijaż ślubny, który będzie zgodny z Waszym typem urody. Oczywiście wcześniej musicie odbyć próbę, podczas której przedyskutujecie i ustalicie wszelkie detale. Trzeba się tutaj nastawić, że co najmniej dwie godziny może to potrwać. Dobrze jest połączyć próbny makijaż z jakąś okazją, chociażby wieczorem panieńskim. Macie wtedy okazję przetestować trwałość makeupu. W razie gdyby w niedługim czasie po próbie pojawiła się jakaś reakcja alergiczna, koniecznie wspomnijcie o tym swojej wizażystce. To znak, że jakiś kosmetyk Was uczulił. Wtedy zapewne powinniście spotkać się jeszcze raz na próbę, aby przetestować inne produkty. Dlatego tak ważne jest, aby próbę wykonać dużo wcześniej przed ślubem.

Liczę na to, że rozwiałam wszelkie Wasze wątpliwości dotyczące ślubnego malowania. Zdecydowanie lepiej skorzystać z usług doświadczonej makijażystki.

Chcecie więcej przeczytać na temat ślubnych makijaży? Zapraszamy tutaj http://www.goodchoice.com.pl/makijaz-slubny/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *