Części używane, nowe czy zamienniki?

części samochodowe

Wielu kierowców stając przed koniecznością naprawy swojego nienowego już auta, ma poważny dylemat – zapłacić więcej i kupić część nową, firmową, czy też zaoszczędzić i kupić część używaną lub zamiennik polecany przez mechanika. Wybór ma oczywiście podłoże finansowe, jednak w praktyce może przesądzić o komforcie psychicznym kierowcy i samym bezpieczeństwie jazdy samochodem w przyszłości. Na rynku istnieje wiele sklepów, które zajmują się sprzedażą nowych i używanych części. W większości są to jednak podmioty, które specjalizują się w dystrybucji części fabrycznie nowych – przykład to sklep internetowy autodetale.pl – lub wyłącznie części używanych, nie mamy zatem bezpośredniej możliwości porównania cen określonych produktów. Po prostu musimy posprawdzać w kilku miejscach.

Decydując się na zakup części fabrycznie nowych, odwiedzając na przykład wspomniany już wcześniej sklep internetowy autodetale.pl mamy pewność zakupu produktów pełnowartościowych i w stu procentach sprawnych. Dodatkowo, na taki produkt obowiązuje gwarancja producenta lub samego sklepu. W przypadku części używanych można mówić co najwyżej o tzw. gwarancji rozruchowej (są odstępstwa od tej zasady, ale na dłuższą gwarancję w odniesieniu części używanych nie mamy co liczyć). Części nowe ze swej natury nie mogą być jeszcze zużyte, a zatem okres ich przydatności i poprawnego działania w naszym pojeździe również będzie odpowiednio długi – takiej pewności nigdy nie będziemy mieli w przypadku części używanych.

Jeśli zdecydujemy się na kupno części używanych, zwykle sporo zaoszczędzimy. Z drugiej jednak strony nigdy nie będziemy do końca pewni, jak długo takie części nam posłużą. Może się zdarzyć, że naprawę trzeba będzie powtórzyć w bardzo krótkim odstępie czasu. Oczywiście w przypadku niektórych części warto rozważyć zakup elementów używanych – przykład to elementy karoserii pojazdu, lusterka czy lampy. W odniesieniu do takich podzespołów niewiele ryzykujemy, a oszczędność może być naprawdę znacząca. W każdej sytuacji warto jednak przynajmniej sprawdzić, jaka byłaby cena podzespołów zupełnie nowych, sprowadzonych prosto z fabryki lub nowych zamienników. W sklepie internetowym  autodetale.pl znajdziemy mnóstwo części do praktycznie wszystkich marek aut, warto więc zajrzeć tam chociażby dla rozpoznania sytuacji.

Co prawda sklep internetowy autodetale.pl nie zajmuje się sprzedażą części używanych, ale wszechstronność przygotowanej przez niego oferty sprawia, że jest to miejsce, do którego warto zaglądać. Jedną z zalet sklepu jest oferta rabatu dla stałych klientów, dzięki czemu każdy kupujący tu części – na przykład mechanik – może liczyć na spore zniżki, a tym samym zakup nowych części po naprawdę atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *