Sukienka rozkloszowana – dla kogo?

sukienka rozkloszowana damska

Każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że pewne modele sukienek będą dopasowane jedynie do konkretnej sylwetki. Bardzo dziś popularna sukienka rozkloszowana, choć niezwykle efektowna i przyciągająca wzrok, nie jest zdecydowanie przeznaczona dla każdej kobiety z uwagi na swoją budowę. Będzie bowiem podkreślała niektóre walory sylwetki, ale i wyciągała na światło dzienne jej wady.

sukienka rozkloszowana
Nieważne czy to strój dla kobiety czy dla dziewczynki, sukienka o rozkloszowanym fasonie dodaje uroku stylizacji.

Z tego też powodu, zanim sięgniemy po tę sukienkę w sklepie, dobrze jest najpierw zastanowić się nad tym, dla jakiej sylwetki została stworzona. Wbrew pozorom – niekoniecznie tylko dla modelek. Sukienka rozkloszowana stanowi bowiem taki model, który sprawdzi się w wielu różnych okolicznościach, ale wymaga posiadania odpowiedniej, proporcjonalnej budowy, aby prezentować się dobrze.

Dla małych i dużych dziewczynek

Na dobrą sprawę sukienki rozkloszowane sprawdzą się zarówno u dziewczynek, nastolatek, jak również i dorosłych kobiet – jeśli tylko dobrze dobierzemy ich ostateczny wygląd. Krój ten może przynosić wiele korzyści zależnych od wieku. W przypadku dziewczynek będzie on podkreślał właśnie dziecięcą lekkość, a dodatkowo sprawi sporo radości samemu dziecku – zazwyczaj bowiem pięknie wiruje i układa się podczas tańca, co przywołuje wyraz szczęścia na dziecięcych twarzach. Nastolatki będą dobrze czuły się w takim kroju podczas bardziej i mniej oficjalnych imprez, bo pozwoli on podkreślić atuty sylwetki, a jednocześnie zachowa pewien styl i elegancję. W przypadku dorosłych kobiet sukienka rozkloszowana sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, bo wielość krojów i rodzajów materiałów jest wręcz obecnie nieograniczona.

Dla dorosłych – uwaga na figurę

Warto tutaj jednak pamiętać o tym, że fason rozkloszowany nie zawsze sprawdzi się dobrze. Jeśli kobieta ma znaczną nadwagę czy bardzo potężną dolną część ciała, to sukienka rozkloszowana może niepotrzebnie dodawać optycznie centymetrów i kilogramów. Dopasowana w nieodpowiedniej długości będzie optycznie skracać sylwetkę, co również nie zawsze jest pożądane. Zwykle ma ona również krój podkreślający talię, dlatego dobrze sprawdzi się w przypadku kobiet szczupłych czy mogących pochwalić się przynajmniej szczupłą talią. Ukryje natomiast nieco kilogramów w przypadku bardziej obfitych ud, jeśli będzie sięgała do kolana, a w fasonach mini doskonale sprawdzi się jako optyczny dodatek do bioder.

Sukienka rozkloszowana, jak każdy inny krój sukienki, ma swoje wady i zalety, dlatego zanim ją kupimy, musimy nie tylko przemyśleć dobór długości i poziomu rozkloszowania, ale również krytycznym okiem popatrzeć na własną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.