Wymienne końcówki Oral B

końcówki oral b

Szczoteczki elektryczne powoli wypierają ze sprzedaży szczoteczki klasyczne. Dzieje się to z kilku powodów – głównym jest to, że czyszczą one zęby o wiele lepiej, jednocześnie zapewniając komfort korzystania oraz zmniejszając częstotliwość leczenia zębów u stomatologów. Lekarze polecają tego typu sprzęt elektryczny, zwłaszcza że jedna baza szczoteczki może służyć całej rodzinie, a to dzięki końcówkom Oral B, które są wymienne i każdy z członków rodziny może mieć swoją własną. Dodatkowo, szczoteczka elektryczna przyda się osobom w każdym wieku.

Wiele osób zaleca korzystanie ze szczoteczki elektrycznej przede wszystkim dorosłym ludziom – ponieważ to oni mają zwykle problemy ze szkliwem, np. na skutek picia kawy, palenia albo zmian zachodzących w organizmie, związanych z niszczeniem naturalnej płytki zęba. Tymczasem jednak również dzieci mogą korzystać z takiego rozwiązania. Większość szczoteczek posiada timer, który można nastawić na 2 minuty i mieć pewność, ze dziecko właśnie tyle będzie myło zęby. Co więcej, istnieje możliwość kupienia końcówki Oral B w modelu dostosowanym do wielkości jamy ustnej dziecka. Co więcej, końcówka taka może przypominać np. postać z bajki, co jeszcze bardziej zachęca dzieci do mycia zębów, zwłaszcza na samym początku wpajania tego nawyku.

Najbardziej klasyczną końcówką Oral B jest po prostu końcówka myjąca. Znajduje się ona w zestawach podstawowych i rozszerzonych, oraz służy czyszczeniu zębów w stopniu podstawowym. Nieco inna jest końcówka służąca do mycia przestrzeni między zębowych. Oczywiście, trzeba mieć świadomość, że z pomocą tej końcówki nie umyjemy całkiem przestrzeni między zębami – zwłaszcza tuż przy dziąsłach. Zmniejsza ona jednak odkładanie się resztek, zwłaszcza po posiłkach. Dla osób wrażliwych, mających delikatne dziąsła, dobrym rozwiązaniem będzie szczoteczka zapewniająca delikatne mycie – zwykle posiadająca miękkie włosie.

Prócz podstawowych zakończeń, w zestawach znajdują się również końcówki Oral B do zadań specjalnych. Należy do nich np. końcówka do mycia zębów dla osób noszących stałe aparaty ortodontyczne. Końcówka ta pozwala na wymywanie przestrzeni pod aparatem, co jest szczególnie istotne dla zachowania zdrowych zębów oraz pełnego szkliwa przy noszeniu konstrukcji ortodontycznych.

Dla osób wyjątkowo dbających o wygląd zębów na pewno pasować będzie końcówka wybielająca. Ma ona za zadanie nie tyle jednak wybielać, co polerować zęby i nadawać im połysk. Czasem spotkać można również końcówki Oral B służące do irygacji przestrzeni między zębami czy czyszczenia języka po myciu jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *