Czy mogę zostać fotografem ślubnym?

Wielu amatorów fotografii chciałoby się tym zając profesjonalnie i na przykład robić zdjęcia na ślubach. Nie jest to jednak wszystko takie proste, bowiem tutaj wszystko zależy nie tylko do sprzętu, ale w dużej mierze od umiejętności jakie będzie posiadał fotograf ślubny. Dlaczego to takie ważne?

Co musi wiedzieć fotograf ślubny?

Fotografia ślubna ma to do siebie, że często warunki oświetleniowe nie są najlepsze, wszystko może się zmieniać dynamicznie, a ty powinieneś wiedzieć jakie filtry czy przesłony powinieneś zastosować, aby wszystko wyszło idealnie. Otóż doświadczony fotograf ślubny będzie na bieżąco reagował na wszystkie zmiany i w tempie ekspresowym wręcz dobierał najlepsze ustawienia. Po prostu tutaj już drugiej próby nie będzie i warto, żeby te fotografie wyszły naprawdę dobrze. Tym bardziej, że ludzie, którzy fotografa ślubnego zamawiają, liczą właśnie na to, że fotografie będą jak najlepszej jakości. Jeżeli jesteś mało doświadczonym fotografem to z pewnością musisz najpierw jeszcze trochę popracować nad techniką, żeby rzeczywiście pokazać się z jak najlepszej strony. Zwłaszcza jeśli jeszcze nie miałeś doświadczenia w fotografowaniu ślubów. Należy to podkreślić, że fotografia ślubna znacznie różni się od innych dziedzin fotografii. Musisz być tutaj wprawiony zarówno w reportażach, jak i sesjach zdjęciowych. Jak zdobywać cenne doświadczenie i poprawiać swoje umiejętności? Możliwości jest dużo. Możesz korzystać z różnego rodzaju internetowych tutoriali, e-booków czy podręczników na temat fotografii ślubnej. Jednak najlepsza jest praktyka. Na to właśnie powinieneś położyć nacisk. Duże miasta, takie jak Wrocław czy Kraków, oferują różnego rodzaje kursy dla fotografów ślubnych. Warto nad tym się zastanowić. Niestety….takie kursy mogą być dosyć kosztowne. Co w takim wypadku zrobić? Możesz podjąć współpracę z doświadczonym fotografem i pod jego czujnym okiem, wykonywać zdjęcia jako drugi fotograf ślubny. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ za praktykę nic nie płacisz, a zdobywasz cenne doświadczenie. To wszystko bardzo istotne elementy, więc nie powinieneś zaniedbywać swojego rozwoju.

zdjęcie

Nie zapomnij o reklamie!

Jeśli masz już na tyle doświadczenia, że możesz śmiało powiedzieć, że sobie poradzisz to oczywiście nie ma na co czekać, aby już teraz zacząć oferować swoje usługi oraz reklamować się w Internecie. Niestety konkurencja jest bardzo duża. Fotograf ślubny to dość wzięty zawód. W jaki sposób wybić się z tłumu? Z pewnością minie trochę czasu zanim będziesz polecany przez inne osoby i w ten sposób będą pojawiać się nowi klienci. Na początku musisz postawić na reklamę. Klienci muszą się o Tobie dowiedzieć. Niewątpliwie Internet jest skuteczną formą pozyskiwania zleceń. Dlatego musisz mieć swoją stronę internetową, na której umieścisz własne portfolio. Jak powinno ono wyglądąć? Przykład masz tutaj http://www.goodchoice.com.pl/fotografia-slubna/. Warto zainteresować się bliżej tematem pozycjonowania stron w wyszukiwarkach. Powodzenia!

zdjęcie ślubne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *