Jakie torebki damskie warto mieć?

torebki damskie

Kobieta zazwyczaj ma w swojej szafie rozmaite ubrania czy buty – dlaczego więc też nie posiadać torebek, które będą idealne na różne okazje? W wielu przypadkach problemem jest dobranie torebki w sytuacji, gdy znajdujemy się w niestandardowych okolicznościach. Z tego powodu warto wiedzieć, jakie torebki dobrze jest mieć w zapasie we własnej szafie.

Podstawową sprawą oczywiście jest to, aby torebki damskie były dopasowane do naszego gustu – inaczej trudno sobie wyobrazić kobietę, która zdecydowałaby się na noszenie czegoś, co po prostu jej nie pasuje. Współczesne torebki damskie są tak zróżnicowane, że można je dobrać w naprawdę najróżniejszych formach i modelach.

Torebki na co dzień

torebki damskieOczywiście podstawowymi modelami torebek damskich, które warto mieć w domu, są te na co dzień. Jeśli regularnie chodzimy na uczelnię czy do pracy, to ten rodzaj torebek będzie po prostu najbardziej się zużywał. Warto jednak wybrać tutaj kilka różnych modeli na rozmaite okazje. Na co dzień, jeśli mamy jednocześnie dość luźny styl, świetnie sprawdzą się torebki w formie worków – są one pojemne, mieszczą z powodzeniem format A4, a przy tym świetnie pasują do niezobowiązujących stylizacji. Jeśli ubieramy się głównie elegancko, to lepsze będą torebki damskie w formie kuferków. Są one nieco bardziej formalne, a przy tym nadal praktyczne. Warto, aby model eleganckie wykonane były przede wszystkim ze skóry naturalnej albo ekoskóry, bo materiały te pasują do większości stylizacji i modeli obuwia.

Specjalne, wieczorowe modele

Drugą kategorią torebek damskich, których nie może zabraknąć w żadnej kobiecej szafie, są oczywiście modele wieczorowe. Tutaj przede wszystkim możemy wybierać spośród kopertówek rozmaitych kształtów i wymiarów. Zawsze warto mieć w szafie dwa modele: jeden dopasowany do czarnych szpilek, doskonały na rozmaite poważniejsze okazje, a drugi zaś albo pasujący kolorem do ulubionych butów, albo współgrający w rodzajem biżuterii, który zwykle nosimy (czyli złoty bądź srebrny). Wygodniejsze z zasady są torebki damskie tego rodzaju z opcjonalnym paseczkiem do przewieszenia przez ramię.

Różne okoliczności

W zasadzie dobrze jest mieć w szafie jeszcze dwa inne modele torebek. Przede wszystkim są to torebki damskie wykonane z materiału, delikatne i zwiewne, doskonałe do stylizacji letnich i np. sukienek czy spódnic. Drugim modelem, który warto mieć na dnie szafy, są torebki sportowe. Idealnie sprawdzą się do luźniejszego stroju np. podczas zwiedzania ciekawego miejsca, kiedy chcemy być ubrane wygodnie, a nie potrzebujemy plecaka, bo nie zabieramy dużej ilości rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *