Ochrona przed słońcem – plisy w oknach

karnisze elektryczne

Nadeszło lato, czas upałów i przenikającego słońca, które potrafi budzić w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak przenikające przez nasze domowe okna słońce jest aktywne nie tylko latem. Wiosna, jesień oraz zima to także czas, kiedy w pewnych momentach słońce przesadnie oświeca nasz obiekt, a promienie słoneczne wpadają do wnętrza bez zaproszenia. Jak się przed tym chronić? Ratunkiem są plisy, czyli specjalne konstrukcje dostosowane do okien.

Oczywiście słońce, jak i promienie słoneczne są potrzebne. Chodzi o to, ze nie są pożądane w naszym wnętrzu o każdej porze dnia lub w każdej okoliczności. Wyobrażamy sobie oglądanie telewizora ze świecącymi w ekran lub w nasze oczy promieniami słonecznymi? Poranna pobudka o piątej rano w sobotę lub niedzielę? Nie jest to nic miłego. Dlatego zastosowanie plis to podstawa. To ochrona, która daje stuprocentową satysfakcję. Wystarczy zasłonić plisy i cieszyć się ochroną.

Zasłanianie okna to nie tylko ochrona przed słońcem. To także ochrona przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy nasz obiekt i okna wychodzą bezpośrednio na ulicę lub obiekty i mieszkania sąsiadów. Nawet mimowolne spojrzenie w okna sąsiada może być kłopotliwe. Dlatego chcąc zachowywać prywatność lub ochronę przed słońcem – warto zainwestować w plisy. Sprawdzą się także rolety. Jednak my polecamy inne dodatki – mniej sztampowe, bardziej stylowe, pozwalające na częściowe zasłanianie okien z dołu i góry jednocześnie. Tego rolety nie mogą zapewnić.

Plisy dzięki swojej unikalnej konstrukcji nie sprawiają problemów, nie zacinają się, nie przepuszczają słońca. Są optymalnie dopasowane do okien, tworząc jedność ze stylem wnętrza. Możemy dobrać różne rodzaje plis – każdy znajdzie coś dla siebie. Zwykle te dodatki dobiera się na podstawie kolorystyki wnętrza. Kolejnym atutem tych dodatków jest ich uniwersalność. Plisy znajdą zastosowanie nie tylko w domach, ale także w altanach lub biurach. To najlepsze rozwiązanie na ochronę okien. To także jedne z tańszych rozwiązań. Stylowe plisy kosztują znacznie mniej, niż rolety, które tworzone są z materiału. Dlaczego to takie kłopotliwe? Ponieważ materiał ma tendencję do brudzenia się i przepuszczania słońca, a co za tym idzie – do niespełniania oczekiwań, które stawiamy przed okiennymi dodatkami. Czas z tym skończyć, czas zdecydować się na zestaw plis, które ocalą naszą wygodę i sprawią, że ani słońce, ani wścibskie spojrzenia sąsiadów nie będą już dla nas kłopotem. Wszystko w relatywnie niskiej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *