Kredyt – łatwo wziąć, a trudniej spłacić. Niestety, zdecydowanie za często zapominamy o tej jakże bardzo istotnej maksymie. Decydując się na kredyt, zawsze liczmy siły na zamiary, nigdy nie odwrotnie. Polacy mimo kryzysu światowego bardzo chętnie korzystają z kredytów i pożyczek oraz dodatkowych korzyści, jakie oferują im banki na przykład w postaci debetów do kont osobistych, kart kredytowych czy kredytów konsumpcyjnych oraz innych form pożyczek.
Pożyczone pieniądze są przeznaczane na różne cele – na zakup samochodu, mieszkania, sprzętu AGD, RTV lub zagraniczne, egzotyczne wycieczki. Wzięcie kilku pożyczek jednocześnie wiąże się ze spłatą kilku rat rozłożonych w czasie, w różnym terminie i o różnej wysokości oraz w różnych instytucjach finansowych, co wprowadza bałagan w życie. Często jest też tak, że spłaty rat przewyższają dochody i wtedy popadamy w spiralę zadłużenia biorąc nowe kredyty i pożyczki na spłatę innych. Aby nie utracić płynności finansowej, warto jest pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym.
Kredyty konsolidacyjne to produkty bankowe, które są zaciągane na spłatę wielu różnych pożyczek wziętych w kilku instytucjach finansowych. Taki kredyt konsolidacyjny czasami jest jedynym kołem ratunkowym przed komornikiem. Pożyczką konsolidacyjną spłacamy zadłużenie w prostej i bardzo wygodnej formie, obniżając ratę naszego zadłużenia. I choć prawie zawsze kredyt konsolidacyjny jest droższy niż wcześniej zaciągnięte zobowiązania, to jest o wiele łatwiejszy do spłacenia. Taki kredyt możemy wziąć pod hipotekę – jest łatwiejszy do otrzymania, ponieważ banki mają odpowiednie zabezpieczenie w postaci nieruchomości, którą dajemy im pod zastaw kredytu. Może też być to kredyt gotówkowy – jest go trudniej uzyskać i banki dokładnie analizują indywidualną sytuację każdego klienta. Jednak jest tańszy od kredytu hipotecznego, ponieważ okres jego spłaty jest o wiele krótszy, co zmniejsza koszty pożyczki. Obojętnie, na jaki kredyt się zdecydujemy, musimy spełnić szereg formalności, jakie wymaga bank.
W każdym banku są wymagane inne dokumenty i o nie najlepiej zapytać się doradcy lub sprawdzić stronę konsolidacja-kredytow.info. Przede wszystkim w banku musimy złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny. We wniosku musimy zadeklarować, jaki rodzaj kredytu wybieramy, od tego będzie też zależało, które dokumenty będziemy musieli dostarczyć do banku. Jeśli nasza konsolidacja kredytów zostanie oparta o kredyt hipoteczny, będziemy musieli dostarczyć wszelkie dokumenty potwierdzające własność hipoteki, na którą decydujemy się wziąć kredyt – akt notarialny, odpis z księgi wieczystej lub księgi gruntu. Poza tym musimy dostarczyć zaświadczenie o naszych zarobkach i informacje o wszelkich zobowiązaniach kredytowych i pożyczkach – umowy na poszczególne zobowiązania i numery kont, na które potem bank będzie robił przelewy za nas, spłacając w ten sposób nasz zadłużenie. Jest to bardzo istotne, by bank mógł dokładnie rozważyć naszą sytuację i podjąć odpowiednią decyzję w sprawie udzielenia nam kredytu konsolidacyjnego. Jeśli spełnimy wymogi formalne, a bank nie będzie miał uwag, na pewno pozwoli nam wziąć kredyt konsolidacyjny.
Trwające wakacje sprzyjają tworzeniu planów urlopowych. Niesłabnącą popularnością cieszą się wyjazdy kamperem. Taka wycieczka to…
Losowanie kart Tarota jest formą wróżenia, która wykorzystuje talię 78 kart, z których każda ma…
Sny wiążą się z naszą podświadomością i często tłumaczymy sobie ich nieraz absurdalne treści zmęczeniem,…
Decydując się na spędzenie wspólnego czasu z dziećmi oglądając bajki to świetna alternatywa na deszczowe,…
Powszechnie uważa się, że strony internetowe wykorzystywane są w celu prowadzenia działalności gospodarczej, a agencje…
Waga zodiak Waga jest siódmym z kolei znakiem zodiaku i należą do niej osoby urodzone…