Na dzisiejszym rynku znaleźć możemy co najmniej kilka różnych typów pamięci RAM. Kupić możemy pamięć RAM do komputera stacjonarnego, jest to tzw. pamięci DIMM oraz pamięć RAM do laptopa, jest to tzw. pamięć SO-DIMM. Poza tym w sprzedaży znaleźć możemy pamięci bazujące na różnych standardach wykonania. Obecnie największą popularnością cieszą się pamięci wykonane w standardzie DDR3, ale na rynku wciąż spotkać można komputery pracujące na pamięciach starszego typu DDR2. Do sprzedaży wchodzą również komputery wykorzystujące najnowszy standard pamięci DDR4 – na razie rzadko spotykane, ale w związku ze stale rosnącymi potrzebami użytkowników prywatnych, również ten rodzaj pamięci w krótkim czasie powinien zyskać na popularności. Szeroki wybór pamięci ram do laptopów znajdą Państwo na stronie (http://www.esus-it.pl/pol_m_PAMIECI-RAM_PAMIECI-RAM-DO-LAPTOPA-7879.html)
Wybór określonego typu pamięci RAM do laptopa lub komputera stacjonarnego jest determinowany przez rodzaj zastosowanej w takim sprzęcie płyty głównej. Niestety kolejne generacje pamięci operacyjnej nie są ze sobą kompatybilne, w związku z tym do płyty głównych obsługujących standard DDR2 nie podłączymy pamięci wykonanych w standardzie DDR3 lub DDR4. Po prostu inny jest kształt tych pamięci (różna liczba pinów). Wybierając pamięć RAM do laptopa musimy zatem sprawdzić, jaki rodzaj pamięci obsługiwany jest przez jego płytę główną. Można to zrobić sięgając do specyfikacji technicznej sprzętu, przez system. Można również zainstalować na swoim komputerze specjalny program, który pozwoli dokładnie sprawdzić, jakie podzespoły zostały w nim zainstalowane. Ostatecznie można również rozkręcić obudowę komputera i odczytać dane techniczne bezpośrednio z płytki pamięci zainstalowanej w komputerze.
Rodzaj płyty głównej zainstalowanej w danym modelu laptopa ma wpływ nie tylko na to, jaką pamięć RAM do laptopa możemy zainstalować, ale także na to, jaka może być to ilość pamięci. W sprzedaży spotkać można pamięci o różnych pojemnościach. Obecnie najczęściej spotykane są kości RAM o pojemności 2GB lub 4GB. W zależności od tego, ile wolnych slotów znajduje się na płycie głównej komputera, zależeć będzie ilość pamięci, jaką możemy w nim zainstalować. Najczęściej spotykane układy to DUAL, TRIPLE i QUAD. Układy DUAL wymuszają konieczność zainstalowania co najmniej dwóch kości pamięci, układy TRIPLE trzech, a QUAD czterech. Oznacza to, że na płycie głównej może znajdować się od dwóch do ośmiu wolnych slotów na pamięć RAM. W przypadku starszych modeli laptopów, dodatkowym ograniczeniem może być maksymalna ilość pamięci obsługiwanej przez płytę i system komputera. W laptopach starszych generacji nie ma sensu instalowania większych ilości RAM-u, ponieważ i tak nie będzie on w pełni wykorzystany przez system.
Trwające wakacje sprzyjają tworzeniu planów urlopowych. Niesłabnącą popularnością cieszą się wyjazdy kamperem. Taka wycieczka to…
Losowanie kart Tarota jest formą wróżenia, która wykorzystuje talię 78 kart, z których każda ma…
Sny wiążą się z naszą podświadomością i często tłumaczymy sobie ich nieraz absurdalne treści zmęczeniem,…
Decydując się na spędzenie wspólnego czasu z dziećmi oglądając bajki to świetna alternatywa na deszczowe,…
Powszechnie uważa się, że strony internetowe wykorzystywane są w celu prowadzenia działalności gospodarczej, a agencje…
Waga zodiak Waga jest siódmym z kolei znakiem zodiaku i należą do niej osoby urodzone…