Categories: Dom

Różne zastosowania dla agrowłókniny

Z każdej strony producenci zasypują nas, klientów, licznymi nowościami. I nie dotyczy to jedynie spraw związanych z budownictwem czy aranżacją wnętrz, ale również i ogrodnictwem.  Posiadacze ogrodów częściej niż kiedykolwiek wcześniej zaczynają sięgać po agrowłókninę, który w tym zakresie cieszy się rozmaitym zastosowaniem. Jej podstawowymi zaletami jest lekkość oraz delikatna przepuszczalność wilgoci, powietrza i światła, dzięki czemu rośliny mają możliwość wegetować. Jako, że w sklepach z artykułami ogrodniczymi jej wybór jest coraz większy, nierzadko mamy trudność w znalezieniu tej właściwej, odpowiedniej zarówno dla naszych potrzeb, jak i potrzeb rosnących w naszym ogrodzie roślin. Agrowłóknina dostępna jest w różnej grubości, ale również kolorze. Jednak, aby należycie spełniała zadaną rolę, potrzebny jest właściwy jej dobór.

Przez wielu ogrodników, agrowłóknina będzie służyła do okrywania roślin na zimę, dzięki czemu krzewy, drzewka czy też pnącza będą zabezpieczone przed chłodem i zimnem. W tym celu najlepiej użyć włókniny białej, o grubości 50g/m², którą wielokrotnie możemy nabyć pod nazwą „zimowa”. Jest zalecana przez producenta do ochrony iglaków, róż, winorośli czy też innych gatunków roślin, które potrzebują dodatkowej osłony przed szkodliwym działaniem zimy. Aby tak się stało, należy okryć nią rośliny po wystąpieniu pierwszych przymrozków i zostawić ją na roślinach, aż do pierwszych, ciepłych wiosennych dni.

Dla zapalonych działkowiczów przygotowano również jej wiosenny odpowiednik. Mowa oczywiście o agrowłókninie białej, która charakteryzuje się grubością 17 g/m², 19 g/m² lub 23 g/m². Przeznaczona do zabezpieczenia warzyw, które posiane zostały w szybszym niż zwykle terminie, aby ochronić je przed przymrozkami, wahaniami temperatury czy tez intensywnymi opadami gradu czy deszczu. W rezultacie będziemy mogli cieszyć się szybkimi i obfitymi zbiorami dorodnych okazów warzyw. Omawianej ochrony będzie wymagać bez wątpienia sałata, kapusta wczesna, kapusta pekińska, kalarepa, kalafior, rzodkiewka, rzodkiew, marchew, seler, ziemniaki wczesne, papryka słodka, truskawki. Agrowłókninę wiosenną najłatwiej rozłożyć zgodnie z kierunkiem wiejącego wiatru. Następnie jej brzegi przytwierdzamy, najczęściej przy użyciu ziemi, kamieni czy innych ciężkich materiałów, jakie mamy w posiadaniu. Wszystko po to, aby nie zerwał jej wiatr.

Jeszcze inny rodzaj stanowi agrowłóknina w kolorze czarnym o grubości 50g/m², służąca do ściółkowania ziemi. Jej rola sprowadza się do utrzymywania odpowiedniego stopnia wilgoci, ochrony roślin przed rozwojem chwastów, a także szkodników bytujących w glebie. W efekcie rośliny lepiej się zakorzeniają i szybciej rosną. To, co odróżnia ją od czarnej folii, często wykorzystywanej przez ogrodników, to umiejętność przepuszczania wody.

doktor

Recent Posts

Coroczny przegląd kampera.

Trwające wakacje sprzyjają tworzeniu planów urlopowych. Niesłabnącą popularnością cieszą się wyjazdy kamperem. Taka wycieczka to…

10 miesięcy ago

Tarot online

Losowanie kart Tarota jest formą wróżenia, która wykorzystuje talię 78 kart, z których każda ma…

1 rok ago

Księga snów – gdzie znaleźć najlepszą?

Sny wiążą się z naszą podświadomością i często tłumaczymy sobie ich nieraz absurdalne treści zmęczeniem,…

2 lata ago

Bajki w kinie czy na platformie?

Decydując się na spędzenie wspólnego czasu z dziećmi oglądając bajki to świetna alternatywa na deszczowe,…

2 lata ago

Czy strona internetowa jest naprawdę potrzebna Twojej firmie?

Powszechnie uważa się, że strony internetowe wykorzystywane są w celu prowadzenia działalności gospodarczej, a agencje…

2 lata ago

Znak zodiaku Waga

Waga zodiak Waga jest siódmym z kolei znakiem zodiaku i należą do niej osoby urodzone…

4 lata ago